Μηχανολόγος Μηχανικός

Εταιρεία

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των προϊόντων κατεψυγμένης ζύμης, υποστηρίζοντας την αγορά Food Service αλλά και την αγορά της λιανικής, αναζητά Μηχανολόγο Μηχανικό πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος Συντήρησης της εταιρείας με έδρα τη Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:

•Μέριμνα για την εύρυθμη λειτουργία του Μηχανολογικού εξοπλισμού των παραγωγικών μηχανών
•Παρακολούθηση, εκτέλεση και τήρηση πλάνου προληπτικής συντήρησης του Η/Μ εξοπλισμού
•Υποστήριξη και συμμετοχή στην εγκατάσταση νέων εξοπλισμών ανάλογα με τις ανάγκες του εκάστοτε έργου
•Επιδιόρθωση έκτακτων μηχανολογικών βλαβών των μηχανών παραγωγής
•Συμμετοχή στη διαχείριση αποθήκης ανταλλακτικών και υλικών για το τμήμα Μηχανολογικής συντήρησης
•Τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα προσόντα:

•Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
•Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε συντήρηση βιομηχανικών εγκαταστάσεων εργοστασίου τροφίμων
•Κάτοχος σχετικής άδειας ασκήσεως επαγγέλματος
•Επιθυμητή γνώση AutoCAD
•Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
•Καλή γνώση MS Office

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

•Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
•Συνέπεια και οργανωτικότητα στο συντονισμό και εκτέλεση εργασιών
•Ικανότητα ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές:

• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυνατότητα εξέλιξης και εκπαίδευσης
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Θεσσαλονίκη

Διαθεσιμότητα:

Τύπος θέσης εργασίας:

Δημοσιεύτηκε:

16/05/2022

Κωδικός Εργασίας:

100882

Προβολές:

3578

Όνομα Υποκαταστήματος:

Αριθμός ανοιχτών θέσεων εργασίας:

1

Θεσσαλονίκη
16/05/2022
100882
3578
1
La selezione per questa posizione è chiusa. Ti invitiamo a cercare tra le numerose opportunità disponibili nella sezione Trova Lavoro

Visualizza tutte le offerte di lavoro a Θεσσαλονίκη

Visualizza tutte le opportunità per Μηχανολόγος Μηχανικός