Υπεύθυνος Ποιότητας

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία παραγωγής μεταλλικών κατασκευών με σημαντικό portfolio πελατών πανελλαδικά και στο εξωτερικό, αναζητά Υπεύθυνο Ποιότητας με έδρα τον Βόλο.

Περιγραφή

Καθήκοντα του Ρόλου:
•Ποιοτικός έλεγχος Α υλών και τελικών προϊόντων
•Επίβλεψη τήρησης κανόνων βιομηχανικής πρακτικής
•Έλεγχος προδιαγραφών παραγωγής των προϊόντων
•Οργάνωση προσωπικού, καθορισμός αρμοδιοτήτων και συντονισμός ελέγχων με σκοπό τη διασφάλιση εφαρμογής των διαδικασιών
•Προετοιμασία Inspection Test Procedure
•Ενημέρωση διεύθυνσης με στατιστικά στοιχεία των ελέγχων ποιότητας

Απαραίτητα Προσόντα:
•Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
•Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 έτη σε ανάλογη θέση
•Αποδεδειγμένη εμπειρία και γνώση στην τεχνολογία των συνδέσεων και συγκολλήσεων
•Welding Engineer (IWE).
•NDT inspector level III (VT,PT,MT,UT, RT & Phased array optional)
•Coating inspector level III ( Frosio or equivalent )
•Norsok M-501 coating
•Άριστες γνώσεις προτύπων : ΕΝ1090, ΕΝ3834, ΕΝ18001, ΕΝ14001, DNGL-OS-C401, DNVGL-OS-B101, ASTM AWSD1.1, ISO 9001, ISO 45001)
•Άριστη χρήση του MS Office
•Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
•Καλή γνώση της Γερμανικής θα ληφθεί ως επιπρόσθετο προσόν

Προφίλ Υποψηφίου/ας:
•Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
•Ικανότητα διαχείριση ομάδας
•Επιχειρηματικότητα
•Ικανότητα διαχείρισης χρόνου & εργασίας υπό πίεση
•Ομαδικότητα και ευελιξία

Παροχές:
•Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και bonus παραγωγικότητας
•Εργασία σε ένα σύγχρονο και αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον
•Δυνατότητα εξέλιξης & επιπλέον παροχών

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

07/01/2022

Κωδικός Εργασίας:

100768

Προβολές:

4616

Greece
07/01/2022
100768
4616

Visualizza tutte le opportunità per Υπεύθυνος Ποιότητας