Backend Developer - Thessaloniki

Η Manpower για λογαριασμό πελάτη της, με ηγετικό ρόλο στο χώρο του , αναζητά Backend Developer για την περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης

• Αποδεδειγμένη γνώση (επαγγελματική ή μέσω project που μπορούν να παρουσιαστούν) τουλάχιστον μιας γλώσσας προγραμματισμού και όρεξη εκμάθησης python
• Γνώση και κατανόηση σχεσιακών βάσεων δεδομένων (SQL)
• Γνώσεις ανάπτυξης web εφαρμογών με χρήση κάποιου web framework
• Εμπειρία χρήσης του Git

Απαραίτητα προσόντα

• Γνώσεις τεχνολογιών Elasticsearch, Redis, Memcached, Postgres
• Γνώσεις κάποιου python web framework - βιβλιοθήκης (Django, flask, werkzeug κλπ.)
• Βασικές Γνώσεις html και JavaScript
• Οικειότητα σε web services, JSON και Restfull APIs

Παροχές

• Ιδιαίτερα ανταγωνιστικός μισθός
• Δυνατότητες συνεχούς εξέλιξης και εκπαίδευσης
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύτηκε:

26/11/2019

Κωδικός Εργασίας:

100354

Προβολές:

765

Θεσσαλονίκη
26/11/2019
100354
765

Visualizza tutte le offerte di lavoro a Θεσσαλονίκη

Visualizza tutte le opportunità per Backend Developer - Thessaloniki