Βοηθός Λογιστή-Βόλος

Εταιρεία

Η Manpower ,για λογαριασμό πελάτη της με ηγετικό ρόλο στο χώρο του , αναζητά Βοηθό Λογιστή για εργοστάσιο παραγωγής για την περιοχή του Βόλου.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης :
• Τήρηση βιβλίων Γ’ Κατηγορίας με βάση τα ΕΛΠ
• Ενημέρωση περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ
• Λογιστικές εργασίες και τιμολογήσεις
• ΦΜΥ
• Χαρακτηρισμός παραστατικών δαπανών / αγορών και καταχώρησή τους
• Καταχωρήσεις τιμολογίων αγορών και εξόδων εσωτερικού/εξωτερικού
• Καταχωρήσεις πληρωμών προμηθευτών εσωτερικού /εξωτερικού
• Παρακολούθηση και συμφωνία πληρωμών και υπολοίπων προμηθευτών
• Έκδοση πληρωτέων επιταγών

Απαραίτητα προσόντα:
• Απόφοιτος/η Οικονομικής/Λογιστικής Σχολής
• Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας
• Απαραίτητη εμπειρία 5 ετών σε βιβλία Γ’ κατηγορίας
• Πολύ καλή γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
• Απαραίτητη προυπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε πρόγραμμα Atlantis
• Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων
• Οργανωτικότητα

Παροχές:
• Μόνιμη απασχόληση
• Δυνατότητες εξέλιξης και εκπαίδευσης
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Greece

Διαθεσιμότητα:

Τύπος θέσης εργασίας:

Δημοσιεύτηκε:

07/07/2020

Κωδικός Εργασίας:

100455

Προβολές:

1984

Όνομα Υποκαταστήματος:

Αριθμός ανοιχτών θέσεων εργασίας:

1

Greece
07/07/2020
100455
1984
1
La selezione per questa posizione è chiusa. Ti invitiamo a cercare tra le numerose opportunità disponibili nella sezione Trova Lavoro

Visualizza tutte le opportunità per Βοηθός Λογιστή-Βόλος