Λογιστής - Στέλεχος Φοροτεχνικής Εταιρείας

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία με πολυετή παρουσία στον χώρο της αγοράς των Λογιστικών, Φοροτεχνικών και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, αναζητά στέλεχος πλήρους απασχόλησης για το γραφείο της στη Θεσσαλονίκη, για τη στελέχωση του τμήματος Λογιστικών και Φοροτεχνικών Υπηρεσιών σε Επιχειρήσεις του Ιδιωτικού τομέα.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης

•Συμμετοχή σε όλο το φάσμα λειτουργίας ενός λογιστηρίου
•Έλεγχος λογιστικών και φοροτεχνικών διαδικασιών
•Ισοζύγια πληρωμών – Έντυπα ΦΠΑ – Παρακρατούμενοι φόροι
•Έκδοση μηνιαίων αναφορών
•Έκδοση περιοδικών δηλώσεων
•Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές
•Επικοινωνία με πελάτες
•Εξυπηρέτηση πελατολογίου μέσω παροχής Λογιστικών υπηρεσιών
•Τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
•Απογραφή εμπορευμάτων

Απαραίτητα προσόντα

•Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
•Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε λογιστικό – φοροτεχνικό γραφείο
•Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας τόσο σε γραπτό όσο και σε προφορικό λόγο
•Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
•Άριστη γνώση φορολογικής νομοθεσίας
•Πελατοκεντρική αντίληψη
•Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
•Δυνατότητα μετακινήσεων
•Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου

Επιθυμητά προσόντα
•Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών

Παροχές

•Σύμβαση αορίστου χρόνου
•Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•Δυνατότητα εξέλιξης και εκπαίδευσης
•Άριστο εργασιακό περιβάλλον
•Μεταφορικό μέσο για την κάλυψη των μετακινήσεων
•Ticket Restaurant

Τόπος Εργασίας:

Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύτηκε:

28/01/2022

Κωδικός Εργασίας:

100799

Προβολές:

2608

Θεσσαλονίκη
28/01/2022
100799
2608

Visualizza tutte le offerte di lavoro a Θεσσαλονίκη

Visualizza tutte le opportunità per Λογιστής - Στέλεχος Φοροτεχνικής Εταιρείας