Λογιστής ( Συμβόλαιο ενός έτους )

Εταιρεία

Η ManpowerGroup Greece αναζητά Λογιστή

Ο ρόλος αναφέρεται στον προϊστάμενο λογιστηρίου και προϋποθέτει τις ακόλουθες βασικές αρμοδιότητες.

Περιγραφή

(GR 300015)
Αρμοδιότητες
• Καταχωρήσεις πληρωτέων λογαριασμών, συμφωνίες υπολοίπων και εκτέλεση καθηκόντων που σχετίζονται με τη Γενική Λογιστική
• Συμμετοχή στη διαδικασία λογιστικής και φορολογικής πληροφόρησης - τήρηση λογιστικών βιβλίων, εγγραφές βιβλίων, λογαριασμών
• Παρακολούθηση και συμμετοχή στο σχεδιασμό πλάνου πληρωμών
• Πληρωμές κύκλων μισθοδοσίας και προμηθευτών
• Συμφωνία τραπεζών και ενημέρωση του λογιστικού συστήματος
• Επικοινωνία με προμηθευτές, φορείς δημοσίου και τραπεζικά ιδρύματα
• Αρχειοθέτηση και οργάνωση γραφείου
• Διαδικασίες cash flow
• Ενεργή συμμετοχή στη διαδικασία ετήσιου/ad hoc ελέγχου από Ορκωτούς Ελεγκτές/Αρχές
Απαραίτητα Προσόντα
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με γνωστικό αντικείμενο Οικονομικού Τομέα
• Προϋπηρεσία 3+ έτη σε ανάλογη θέση λογιστηρίου επιχείρησης
• Γνώση Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων
• Άριστη γνώση MS Office
• Πολύ καλή γνώση ERP συστημάτων (απαραίτητη γνώση Navision)
• Επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες/αυτονομία
• Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και οργάνωση
• Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες πίεσης
• Αρίστη γνώση αγγλικής γλώσσας
Επιθυμητά
• Άδεια Α’ Τάξης Λογιστή
• Μεταπτυχιακός Τίτλος στη Λογιστική-Χρηματοοικονομική
• Εμπειρία σε πολυεθνικό περιβάλλον
Τι παρέχει η εταιρεία
• Σύγχρονο και συνεχώς εξελισσόμενο πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας
• Ιδιωτική ασφάλιση και παροχές

Τόπος Εργασίας:

Greece

Διαθεσιμότητα:

Τύπος θέσης εργασίας:

Δημοσιεύτηκε:

13/11/2019

Κωδικός Εργασίας:

300019

Προβολές:

1421

Όνομα Υποκαταστήματος:

Αριθμός ανοιχτών θέσεων εργασίας:

1

Greece
13/11/2019
300019
1421
1
La selezione per questa posizione è chiusa. Ti invitiamo a cercare tra le numerose opportunità disponibili nella sezione Trova Lavoro

Visualizza tutte le opportunità per Λογιστής ( Συμβόλαιο ενός έτους )