Sales Executive (Corporate Real Estate)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, καταξιωμένη εταιρεία στην ανάπτυξη γης η οποία σχεδιάζει, κατασκευάζει και εμπορεύεται υψηλής ποιότητας κτίρια στις πιο εμπορικές περιοχές της Ελλάδος, της Κύπρου και της Αιγύπτου, αναζητά έμπειρο Μηχανικό Πωλήσεων Ακινήτων για τα γραφεία της εταιρείας στην Αθήνα.

Περιγραφή

Είσαι επικοινωνιακός, μεθοδικός με έφεση στις Πωλήσεις;
Διαθέτεις προγενέστερη εργασιακή εμπειρία σε Πωλήσεις Real Estate;
Τώρα σου δίνεται η ευκαιρία να εργαστείς σε Όμιλο Εταιρειών.

Αρμοδιότητες της θέσης:
Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει:

• Την προώθηση των πωλήσεων είτε με απευθείας πώληση (άμεσος πελάτης), είτε με υποστήριξη των πωλήσεων μέσω συνεργατών σε έμμεσους πελάτες
• Τη συνεχή επαφή και παρακολούθηση του πελάτη, έως την ολοκλήρωση της πώλησης αλλά και μετά από αυτήν
• Την καθοδήγηση των πελατών μέσα από τις γνώσεις των διαδικασιών προσυμφώνων, της νομοθεσίας ακινήτων και του φορολογικού καθεστώτος που διέπει τα ακίνητα
• Την εξεύρεση νέων πελατών και αξιολόγηση της δυναμικής τους
• Την πρωτοβουλία και συμμετοχή στο Marketing plan της εταιρείας
• Την εύρεση οικοπέδων και την έρευνα αγοράς ακινήτων, μέσα από την γνώση της αγοράς
• Την ενασχόληση με μισθώσεις επαγγελματικές και μη και γνώση του αντικειμένου

Απαιτούμενα προσόντα:
• Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη στον κλάδο των πωλήσεων Real Estate
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πολιτικού Μηχανικού ή Αρχιτέκτονα
• Πολύ καλές διαπροσωπικές σχέσεις
• Επικοινωνιακές Δεξιότητες
• Εντιμότητα, σοβαρότητα, ενθουσιασμό για το αντικείμενο εργασίας του
• Ανάληψη πρωτοβουλιών και πνεύμα συνεργασίας

Παροχές:
• Ανταγωνιστικές Μηνιαίες Αποδοχές
• Bonus επίτευξης στόχων
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο και Ηλεκτρονικός Υπολογιστής
• Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
• Μόνιμη Συνεργασία σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

14/10/2019

Κωδικός Εργασίας:

100311

Προβολές:

1967

Greece
14/10/2019
100311
1967

Visualizza tutte le opportunità per Sales Executive (Corporate Real Estate)