Μηχανικός Πωλήσεων_Αθήνα

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο των βιομηχανικών μηχανημάτων ( Επεξεργασίας μετάλλου), αναζητά Μηχανικό Πωλήσεων για την Νοτιά Ελλάδα με επίκεντρο δραστηριότητας τον νομό Αττικής.

Περιγραφή

Αρμοδιότητες της θέσης:
Ο/Η κάτοχος της θέσης θα αναλάβει:

• Την ανάπτυξη του υπάρχοντος δικτύου πελατών
• Την εξεύρεση νέων πελατών και αξιολόγηση της δυναμικής τους
• Τη συνεχή επαφή και παρακολούθηση του πελάτη, έως την ολοκλήρωση της πώλησης αλλά και μετά από αυτήν
• Παρουσίαση των προϊόντων και των υπηρεσιών της εταιρίας στους υποψήφιους πελάτες
• Την συμβουλευτική καθοδήγηση των πελατών μέσα από τις γνώσεις τεχνολογίας ελασματουργικών μηχανημάτων
• Προετοιμασία οικονομικών προσφορών
• Τεχνική υποστήριξη σε επίπεδο διάγνωσης

Απαιτούμενα προσόντα:
• Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 1-3 έτη ως μηχανολόγος μηχανικός ιδανικά σε CNC ελασματουργικά μηχανήματα ( laser ,στράντζες, παντογράφους κτλ)
• Εμπειρία στις πωλήσεις
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου/ Ηλεκτρονικού/Αυτοματισμού
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ικανότητα Ανάληψης πρωτοβουλιών και Οργάνωσης εργασιών

Παροχές:
• Ανταγωνιστικές Μηνιαίες Αποδοχές
• Bonus επίτευξης στόχων
• Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
• Εταιρικό αυτοκίνητο και κάλυψη εξόδων μετακίνησης
• Μόνιμη Συνεργασία σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

13/01/2020

Κωδικός Εργασίας:

100380

Προβολές:

3257

Greece
13/01/2020
100380
3257

Visualizza tutte le opportunità per Μηχανικός Πωλήσεων_Αθήνα