Υπεύθυνος Αποθήκης

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εμπορική εταιρεία η οποία διαθέτει ένα από τα πιο σύγχρονα δίκτυα χονδρικής στην Ανατολική Μακεδονία και έχει ως κύρια δραστηριότητα το χονδρικό εμπόριο ποτών, οίνων και αναψυκτικών, αναζητά Υπεύθυνο Αποθήκης πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση της εταιρείας με έδρα την Καβάλα.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:

• Οργάνωση των εργασιών και των μελών της ομάδας με στόχο την εύρυθμη λειτουργία της αποθήκης και όλων των δραστηριοτήτων της (παραλαβή, αποθήκευση, τακτοποίηση, καθαριότητα, συλλογή παραγγελιών, φόρτωση, απογραφές)
• Συντονισμός και επίβλεψη των εργασιών του τμήματος της αποθήκης
• Προγραμματισμός και έλεγχος των παραγγελιών (picking/packing)
• Δρομολόγηση ιδιωτικού στόλου
• Συμμετοχή στην βελτιστοποίηση της ψηφιοποίησης και μηχανογράφησης της εταιρείας (Χειρισμός μηχανημάτων για τον έλεγχο της αποθήκης (Barcode))
• Εφαρμογή των διαδικασιών και των χρονοδιαγραμμάτων που έχουν τεθεί από τη διοίκηση με στόχο την επίτευξη ποσοτικών και ποιοτικών στόχων
• Εφαρμογή και τήρηση μέτρων υγιεινής και ασφάλειας βάσει της πολιτικής της εταιρείας
• Απογραφή αποθήκης σε προγραμματισμένες ημερομηνίες

Απαραίτητα προσόντα:

• Απαραίτητη εμπειρία 3 ετών σε ρόλο διαχείρισης αποθήκης και δρομολόγησης
• Απαραίτητη εμπειρία σε συστήματα διαχείρισης και οργάνωσης μηχανογραφημένης αποθήκης
• Εμπειρία στη διαχείριση ομάδας
• Εμπειρία στην διαχείριση και κατανομή των χώρων

Προφίλ υποψηφίου:

• Οργανωτικές δεξιότητες, μεθοδικότητα και αποτελεσματικότητα
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
• Ικανότητα επικοινωνίας με εσωτερικούς και εξωτερικούς συνεργάτες
• Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων και αποτελεσμάτων
• Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης και αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
• Ευχάριστη προσωπικότητα και διάθεση για αποτελεσματική εξυπηρέτηση

Παροχές:

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
• Συνεχής εκπαίδευση

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

18/09/2023

Κωδικός Εργασίας:

101440

Προβολές:

1681

Greece
18/09/2023
101440
1681

Visualizza tutte le opportunità per Υπεύθυνος Αποθήκης