Quality Assurance Manager

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία παραγωγής και εμπορίας τροφίμων με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά και ισχυρή εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Quality Assurance Manager για την παραγωγική μονάδα με έδρα την Κομοτηνή.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:
•Εποπτεία όλου του φάσματος της παραγωγικής διαδικασίας και συσκευασίας, από τον έλεγχο των παραλαβών α΄ υλών και υλικών συσκευασίας έως τον έλεγχο του τελικού προϊόντος
•Διεκπαιραίωση επιθεωρήσεων για τη διασφάλιση της ποιότητας σε όλα τα στάδια της παραγωγής
•Παρακολούθηση των συστημάτων ποιότητας και μέριμνα για τη συνεχή αναβάθμιση των ενταγμένων σε αυτά διαδικασιών
•Υποστήριξη των πελατών και Πωλήσεων αναφορικά με την παροχή όλων απαραίτητων στοιχείων προς τους εμπλεκόμενους για την ένταξη των προϊόντων στις αγορές, τη συμβατότητα των διαδικασιών της εταιρείας με τα δικά τους πρότυπα και απαιτήσεις, καθώς επίσης και την αποστολή ζητουμένων δειγμάτων
•Έλεγχος για την τήρηση των μέτρων υγιεινής και ασφάλειας
•Επικοινωνία με τους υπεύθυνους παραγωγής και τη Διεύθυνση για την άρτια οργάνωση, βελτίωση και συντονισμό όλων των ενεργειών που αφορούν τα θέματα ποιότητας.

Απαραίτητα προσόντα:
•Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. κατεύθυνσης Χημικών Μηχανικών ή Τεχνολογίας Τροφίμων ή Εμπορίας και Ποιοτικού Ελέγχου Αγροτικών Προϊόντων ή άλλων συναφών ειδικοτήτων
•Απαραίτητη Προϋπηρεσία σε θέση με Διοικητικές και Οργανωτικές αρμοδιότητες σε Συστήματα Διαχείρισης Ποιότητας (QMS) και μεθοδολογίες δοκιμών
•Εξοικείωση με τη στατιστική ανάλυση
•Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και χρήση των MS Office
•Πρόσθετη πιστοποίηση στη Διασφάλιση Ποιότητας θα θεωρηθεί προσόν

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
•Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και οργανωτικότητα
•Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων με έμφαση στη λεπτομέρεια
•Ικανότητα διαχείρισης προσωπικού
•Ικανότητα ανάλυσης δεδομένων

Παροχές:
•Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
•Εταιρικό αυτοκίνητο
•Εταιρικό τηλέφωνο
•Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
•Κάλυψη εξόδων μετεγκατάστασης

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

24/08/2022

Κωδικός Εργασίας:

101035

Προβολές:

2023

Greece
24/08/2022
101035
2023

Visualizza tutte le opportunità per Quality Assurance Manager