Sales Administrator

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία με ηγετική παρουσία στον κλάδο της παραγωγής παραδοσιακών ελληνικών αλοιφών, σαλτσών, και ξηρών καρπών, αναζητά Sales Administrator πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος Πωλήσεων στις εγκαταστάσεις της εταιρείας στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:
• Σύνταξη αναφορών προς τη διεύθυνση Πωλήσεων και τη Διοίκηση
• Χάραξη και ενημέρωση εμπορικής πολιτικής σύμφωνα με τις ανάγκες της αγοράς
• Ανανέωση και ενημέρωση τιμοκαταλόγων
• Παρακολούθηση των δεικτών πωλήσεων (forecast, P and L, συμφωνίες πελατών) σε συνεργασία με την ηγετική ομάδα των πωλήσεων
• Τροφοδότηση του credit με τα αντίστοιχα αρχεία ώστε να ενημερώνεται το σύστημα
• Παρακολούθηση και ενημέρωση του συστήματος με τους δείκτες πωλήσεων, και παροχή ανατροφοδότησης προς τη Διοίκηση
• Ανάλυση της πορείας του Budget/Εκπτώσεων/Προσφορών ανά πελάτη κλπ
• Τήρηση και ενημέρωση αρχείων πωλήσεων και πελατών
• Υποστήριξη του τμήματος πωλήσεων με άλλα διοικητικά καθήκοντα
• Επικοινωνία με πελάτες για την αποσαφήνιση των αναγκών και τη διαχείριση παραπόνων

Απαραίτητα προσόντα:
• Απαραίτητη προϋπηρεσία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση
• Απόφοιτος ΑΕΙ (κατεύθυνση Μαθηματικά ή Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφούς κλάδου)
• Άριστη γνώση MS Office
• Αρίστη γνώση αγγλικής γλώσσας
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες στον γραπτό και προφορικό λόγο, στην Ελληνική και στην Αγγλική γλώσσα
• Επιθυμητή κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου Διοίκησης Επιχειρήσεων (ΜΒΑ)
• Επιθυμητή γνώση ERP προγραμμάτων
• Επιθυμητή κατοχή διπλώματος οδήγησης Ι.Χ.
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)

Προσωπικά Χαρκτηριστικά:
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρική αντίληψη
• Κριτική σκέψη
• Ικανότητα ανάλυσης δεδομένων

Παροχές:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
• Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης

Τόπος Εργασίας:

Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύτηκε:

11/05/2022

Κωδικός Εργασίας:

100875

Προβολές:

2891

Θεσσαλονίκη
11/05/2022
100875
2891

Visualizza tutte le offerte di lavoro a Θεσσαλονίκη

Visualizza tutte le opportunità per Sales Administrator