Βοηθός Λογιστή

Εταιρεία

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία η οποία δραστηριοποιείται στον τομέα της επεξεργασίας φρούτων και παραγωγής κομπόστας φρούτων με σημαντική εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Βοηθό Λογιστή πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος του Λογιστηρίου με έδρα τη Βέροια.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:

• Συμμετοχή σε όλο το φάσμα λειτουργίας ενός λογιστηρίου
• Συμμετοχή στη έκδοση μηνιαίων αναφορών
• Συμφωνία με πελάτες και προμηθευτές
• Επικοινωνία με πελάτες
• Τήρηση βιβλίων Γ΄ κατηγορίας
• Απογραφή εμπορευμάτων
• Τήρηση και ενημέρωση αρχείων

Απαραίτητα προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε λογιστήριο με βιβλία Γ΄ κατηγορίας
• Πολλή καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας τόσο σε γραπτό όσο και σε προφορικό λόγο
• Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
• Γνώση λογιστικής και φορολογικής νομοθεσίας
• Επιθυμητή γνώση του ERP Entersoft

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

• Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και προθεσμιών
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
• Συνέπεια και οργανωτικότητα
• Άριστες δεξιότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
• Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές:

• Σύμβαση αορίστου χρόνου
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυνατότητα εξέλιξης και εκπαίδευσης
• Άριστο εργασιακό περιβάλλον

Τόπος Εργασίας:

Greece

Διαθεσιμότητα:

Τύπος θέσης εργασίας:

Δημοσιεύτηκε:

28/02/2023

Κωδικός Εργασίας:

101234

Προβολές:

1030

Όνομα Υποκαταστήματος:

Αριθμός ανοιχτών θέσεων εργασίας:

1

Greece
28/02/2023
101234
1030
1
La selezione per questa posizione è chiusa. Ti invitiamo a cercare tra le numerose opportunità disponibili nella sezione Trova Lavoro

Visualizza tutte le opportunità per Βοηθός Λογιστή