Εκπρόσωπος Πωλήσεων

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαία ελληνική εταιρεία, η οποία διατηρεί στρατηγικής σημασίας συνεργασία με εταιρεία παγκόσμιας εμβέλειας για την εισαγωγή και διακίνηση αξεσουάρ μόδας, αναζητά Εκπρόσωπο Πωλήσεων πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση του τμήματος Πωλήσεων με έδρα τη Θεσσαλονίκη, στα πλαίσια ένταξης νέων προϊοντικών γραμμών στην ελληνική αγορά.

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:
•Διαχείριση και αξιοποίηση υπάρχοντος πελατολογίου
•Εντοπισμός και ανάπτυξη νέου πελατολογίου στη Βόρεια Ελλάδα
•Δημιουργία και διατήρηση επαφών με τον πελάτη
•Επίτευξη μηναίων, τριμηνιαίων και ετήσιων στόχων
•Ενεργή προώθηση και πώληση brands της εταιρείας με πλήθος κωδικών
•Συμμετοχή στη διαχείριση παραγγελιών σε συνεργασία με τα εμπλεκόμενα τμήματα της εταιρείας με σκοπό την ικανοποίηση του πελάτη.

Απαραίτητα προσόντα:
•Απαραίτητη 5ετής προϋπηρεσία στις πωλήσεις Β2Β (εμπειρία στο χώρο του φαρμακείου θα συνεκτιμηθεί)
•Δυναμική προσωπικότητα με ομαδικό πνεύμα, φιλοδοξία, εργατικότητα και επιμονή στο αποτέλεσμα
•Απόφοιτος ΑΕΙ-ΤΕΙ ή απόφοιτος δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης
•Επιθυμητή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
•Γνώση Η/Υ και MS Office
•Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
•Δυνατότητα ταξιδιών

Επιθυμητά προσόντα:
• Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
• Πελατοκεντρική αντίληψη
• Άριστες διαπραγματευτικές δεξιότητες
• Οργανωτικές δεξιότητες
• Πειθαρχία και αυτοπαρακίνηση

Παροχές:
•Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με σύστημα αμοιβής βάσει αποδοτικότητας (Μισθός και bonus)
•Εταιρικό αυτοκίνητο
•Κάλυψη εξόδων μετακίνησης
•Κινητό τηλέφωνο
•Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
•Συνεχής εκπαίδευση

Τόπος Εργασίας:

Θεσσαλονίκη

Δημοσιεύτηκε:

29/09/2022

Κωδικός Εργασίας:

101063

Προβολές:

4886

Θεσσαλονίκη
29/09/2022
101063
4886

Visualizza tutte le offerte di lavoro a Θεσσαλονίκη

Visualizza tutte le opportunità per Εκπρόσωπος Πωλήσεων