Λογιστής (Πειραιάς)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρίας, leader στην παραγωγή ειδικών γλυκισμάτων, με εξαγωγική δραστηριότητα, αναζητά Λογιστή.

Περιγραφή

Αρμοδιότητες:
• Καταχωρήσεις λογιστικών εγγραφών και παντός είδους δαπανών
• Επικοινωνία με προμηθευτές για συμφωνία υπολοίπων και πληρωμές
• Συμφωνία τραπεζών
• Συμφωνία εμπορικού/λογιστικής
• Συμμετοχή στα project του λογιστηρίου
• Διαχείριση Taxisnet

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης
• 4 - 5 χρόνια εμπειρίας, στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, σε οργανωμένο λογιστήριο
• Καλή γνώση στην κατάρτιση δηλωτικών υποχρεώσεων
• Επιθυμητή γνώση Εργατικών (μισθοδοσία, ΕΡΓΑΝΗ)
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση MS Office
• Εξοικείωση με χρήση εταιρικού ERP (Entersoft)
• Υπευθυνότητα
• Ομαδικό πνεύμα και συνεργατικότητα
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλίας

Προσφέρονται:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ιδιωτική Ασφάλεια

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

01/09/2020

Κωδικός Εργασίας:

100474

Προβολές:

2321

Greece
01/09/2020
100474
2321

Visualizza tutte le opportunità per Λογιστής (Πειραιάς)