Μηχανουργός

Εταιρεία

Η ManpowerGroup Greece για λογαριασμό της Technoform, παγκόσμιου ηγέτη στον χώρο της τεχνολογίας και παροχής καινοτόμων λύσεων αποθήκευσης ενέργειας με την ανάπτυξη, παραγωγή και διανομή μπαταριών, αναζητά Μηχανουργό για τη βιομηχανική μονάδα με έδρα το Κιλκίς.

- Πενθήμερη εργασία σε 7ήμερη βάση

Περιγραφή

Καθήκοντα θέσης:

• Συναρμολόγηση και εφαρμογή κατασκευών
• Μελέτη σχεδίων και υλοποίησή τους σε συνεργασία με το Τμήμα Σχεδιασμού για τυχόν ασάφειες ή οποιουδήποτε άλλου θέματος αφορά τη σωστή υλοποίηση του προϊόντος
• Κατασκευή των απαραίτητων ένθετων για τη σωστή λειτουργία των καλουπιών
• Έλεγχος καλουπιών
• Ποιοτικός έλεγχος προϊόντων
• Ενημέρωση του προϊσταμένου για τους συνολικούς χρόνους διεκπεραίωσης μίας μελέτης
• Ενημέρωση για τις ανάγκες σε κοπτικά εργαλεία και αναλώσιμα με βάση τις κατασκευαστικές απαιτήσεις της μελέτης
• Χειρισμός συμβατικών εργαλειομηχανών
• Συμπλήρωση του Βιβλίου Συντήρησης και Επισκευής Καλουπιών σύμφωνα με τα όσα απαιτεί το έντυπο
• Διασφάλιση της καθαριότητας και της ασφάλειας του χώρου εργασίας
• Τήρηση κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας όπως ορίζονται σύμφωνα με τη θέση εργασίας

Απαραίτητα προσόντα:

• Σχετική εμπειρία 3-5 ετών σε περιβάλλον παραγωγής
• Γνώση χειρισμού μηχανημάτων κατεργασίας μετάλλων όπως τόρνοι, φρέζες και ρεκτιφιέ
• Γνώση χειρισμού συμβατικών εργαλειομηχανών
• Γνώση επισκευής καλουπιών injection και καλουπιών για επεξεργασία λαμαρίνας
• Εμπειρία στη μετατροπή, βελτίωση και συντήρηση καλουπιών
• Ικανότητα ανάγνωσης και αντίληψης μηχανολογικών σχεδίων
• Γνώση χειρισμού εργαλείων μέτρησης (παχύμετρο, μικρόμετρο, κ.λπ.)

Προφίλ Υποψηφίου:
• Επικοινωνιακές δεξιότητες
• Υπευθυνότητα

Παροχές:

• Μισθός και πακέτα bonusses
• Μετακίνηση από και προς τις εγκαταστάσεις με λεωφορείο της εταιρείας
• Πρόγραμμα ιδιωτικής ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης
• Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας με ισχυρή κουλτούρα και αυστηρή πολιτική ασφάλειας των εργαζομένων

Τόπος Εργασίας:

Greece

Διαθεσιμότητα:

Τύπος θέσης εργασίας:

Δημοσιεύτηκε:

19/12/2022

Κωδικός Εργασίας:

101129

Προβολές:

3004

Όνομα Υποκαταστήματος:

Αριθμός ανοιχτών θέσεων εργασίας:

1

Μηχανουργός

Greece
19/12/2022
101129
3004
1
La selezione per questa posizione è chiusa. Ti invitiamo a cercare tra le numerose opportunità disponibili nella sezione Trova Lavoro

Visualizza tutte le opportunità per Μηχανουργός