B2B Πωλητής Βιομηχανικού Επαγγελματικού & Οικιακού Εξοπλισμού (Χαλάνδρι)

Η ManpowerGroup, για λογαριασμό πελάτη της, μίας από τις κορυφαίες Πολυεθνικές Εταιρείες, επαγγελματικού και οικιακού εξοπλισμού αναζητά B2B Πωλητή για το Χαλάνδρι.

Περιοχή Ευθύνης: Το ένα άτομο θα ενταχθεί στο δυναμικό του επίσημου αντιπροσώπου της εταιρείας στον Πειραιά, ενώ το άλλο άτομο θα ενταχθεί στο δυναμικό του επίσημου αντιπροσώπου της εταιρείας στο Χαλάνδρι.

Περιγραφή

Αρμοδιότητες:
Οι κάτοχοι της θέσης, θα αναλάβουν τη διαχείριση και διεύρυνση του πελατολογίου σε συγκεκριμένες επαγγελματικές ομάδες στην περιοχή ευθύνης τους.

Πιο συγκεκριμένα θα:
• Πραγματοποιούν τηλεφωνικές επαφές και συναντήσεις στον χώρο των πελατών
• Αναπτύσσουν το υπάρχον πελατολόγιο, πωλώντας νέους κωδικούς, μηχανήματα και αναλώσιμα
• Επιδεικνύουν τις λύσεις καθαρισμού της εταιρείας και θα εκπαιδεύουν τεχνικά τους τελικούς πελάτες στη σωστή χρήση των μηχανημάτων, αξεσουάρ και αναλώσιμων
• Επιλύουν απλά τεχνικά θέματα σε ότι έχει να κάνει με το service των μηχανημάτων
• Οργανώνουν τη βάση δεδομένων των πελατών, κατηγοριοποιώντας τα Accounts
• Αποστέλλουν ενημερώσεις και σχετικό newsletter στους πελάτες
• Παρακολουθούν την Αγορά και τον Ανταγωνισμό

Απαραίτητα προσόντα:
• Κάτοχος Πτυχίου Τεχνικής κατεύθυνσης
• Επιθυμητή προϋπηρεσία στο χώρο των Β2Β πωλήσεων και ιδιαίτερα μηχανολογικού εξοπλισμού
• Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες
• Θετική προσωπικότητα προσανατολισμένη στην επίτευξη των στόχων και τις πωλήσεις
• Καλή γνώση Αγγλικών

Παροχές:
• Σταθερός Μηνιαίος Μισθός και Σύμβαση Αορίστου Χρόνου
• Βonus επίτευξης ετήσιου στόχου
• Εταιρικό αυτοκίνητο, με χρήση κατά το ωράριο εργασίας
• Laptop και Κινητό τηλέφωνο
• Εκπαίδευση τόσο στην Ελλάδα, όσο και στο Εξωτερικό
• Φιλικό, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Τόπος Εργασίας:

Greece

Δημοσιεύτηκε:

16/03/2020

Κωδικός Εργασίας:

100425

Προβολές:

4833

2

Greece
16/03/2020
100425
4833
2

Visualizza tutte le opportunità per B2B Πωλητής Βιομηχανικού Επαγγελματικού & Οικιακού Εξοπλισμού (Χαλάνδρι)